Kurzy a workshopy pro veřejnost

Počet účastníků na všech kurzech a workshopech je omezen, proto se prosím přihlaste předem a rezervujte si místo.
 
 
 

Přijďte si do ateliéru vybrat originální autorský designový dárek pro sebe nebo někoho blízkého. Máme otevřeno během všech kurzů a workshopů, vždy v úterý dopoledne a po telefonické domluvě i v jiném termínu.
 

St 24. 4.  

Netradiční váza

Váza není z hutního skla, ale z našeho fusingového. Použitím nehořlavých materiálů se vytvoří prostor pro květiny.

Naučíme Vás řezat silné sklo a dekorovat materiál speciálními tužkami a frity na sklo. Po prvním výpalu bude ještě nutné celý objekt zabrousit a slepit. Kdo bude mít chuť může svůj objekt tvarovat do  nerezové formy na vlnu.

Kurz je vhodný pro lehce pokročilé,budeme  řezat, lámat a lepit jednotlivé prvky dohromady. Všechny pomůcky jsou Vám dispozici, s sebou potřebujete jen hlavu plnou nápadů a dobrou náladu.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 900 Kč
Netradiční váza

So 27. 4.  

Kyanotypie - kobaltový modrotisk

Kyanotypie – stará technika, která využívá fotocitlivosti železitých solí, vynalezená více než před sto lety. Naučíme Vás správnou přípravu chemické směsi, jak nanášet na různé podklady a jak dobře připravit polotovar pro osvit přírodnin, krajek, negativů apod.K dispozici budou kvalitní akvarelové papíry nebo šepsovaná plátna na Vaše experimenty.Na závěr workshopu můžete obrazy barevně dotvořit akvarelovými vodovkami.Kouzlem kyanotypie je výrazná sytá modrá barva v kombinaci s bílou prosvětlených přírodnin.Tato technika je vhodná jako zpestření plánu výtvarné výchovy jak pro základní a střední školy. Obrazy jsou netradičním dárkem a samotný postup okouzlí každého, kdo se do obrazů pustí, protože skrývá obrovské možnosti variant.

Kurz je akreditován MŠMT. Trvání   180 min. 

Čas: 13:30 - 16:30 hodin
Cena: 900 Kč
Kyanotypie - kobaltový modrotisk

KVĚTEN
St 1. 5.  

Masterclass - vinutky a fusingové sklo

Poprvé jsme pro Vás připravili speciální kombinovaný kurz věnovaný tvarovému zpracování skla. Dopoledne se pod vedením lektorky  naučíte na sklářském kahanu tahat malé okvětní listky barevných kytek. Tyto polotovary po obědě zakomponujete do mísy. Tvar mísy bude buď podle našich forem nebo si sami vytvoříte obdelníkovou mísu ze žáruvzdorného materálu. Naučíme Vás , jak správně kombinovat sklo, glassline tužky, barevné pigmenty a vinutkové lístky.

Kurz Vás provede celým technologickým postupem práce s tabulovým sklem v kombinaci s vinutkami. Malá přestávka při chladnutí skla bude vyplněna prací na   krásné bílé lampě, kterou si v mezičase designově ozdobíte na připravená skla a my je spolu s mísou vypálíme ve sklářské peci.

Domů si po výpalu odnesete mísu a bílou lampu s fusingovými skly.Tento kurz je vhodný pro zdatné začátečníky fusingové techniky nebo vinutí perel.

Čas: 09:30 - 16:30 hodin
Cena: 2000 Kč
Masterclass - vinutky a fusingové sklo

St 8. 5.  

Akvarelový kurz pro začátečníky

Rozhodli jsme se doplnit nabídku akvarelových kurzů  o novinku s německou lektorkou Kristina Stangl, která se této technice věnuje již mnoho let. Náš akvarelový kurz je vhodný pro začátečníky i ty, co již nějaké lekce absolvovali. Vyzkoušíte si různé techniky akvarelu přes základní rozcvičku vodové malby až k profesionálnímu materiálu. Lektorka Vás seznámí se základními technikami , pomůckami a způsobem práce v akvarelovými vodovkami a štětci. Pro tento kurz jsme zvolili téma krajiny. Pokud máte oblíbený pohled z okna na jednoduchou krajinu, vemte obrázek s sebou pro inspiraci. Domů si odnesete několik akvarelových obrázků a paspartu do které zarámujete nejhezčí z nich.
Kurz je vhodný i pro rodiče se zdatným dítkem a je veden v češtině.
 

 

 

Čas: 10:00 - 13:00 hodin
Cena: 1 050 Kč
 Akvarelový kurz pro začátečníky

St 15. 5.  

Skleněný italský obraz

Obrazy nemusí být jen malované barvami, ale můžete tvořit plastické krajiny ze skla. Připravili jsme pro Vás krásný kurz, kde se naučíte řezat italské  sklo speciální pilou nebo řezáky,dekorovat milefiorami,podkládat žáruvzdorným materiálem pro plastický dekor.

Nejprve si nachystáte motiv a základní tvary, pak Vás seznámíme s technologií fusingového výpalu a dekorování skla. V ceně kurzu je dřevěná základna, aby jste si domů odnesli hotové dílo. Maximální rozměr obrazu je 25x30 cm.

Kurz je vhodný i pro začátečníky.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1050 Kč
Skleněný italský obraz

So 18. 5.  

Vinuté perle – základní kurz na profi kahanu

Seznámíte se se základy vinutí perel na profesionálním sklářském kahanu; máme pro vás  novinku – hořák Minnor a pracovat s ním je velká pohoda. Technika starých českých mistrů se pro vás stane zábavnou tvůrčí hrou, která Vás vtáhne do skleněného snu. Individuální přístup je zaručen – max. počet čtyři účastníci. Pod vedením zkušené lektorky začnete od malých krůčků tahání skleněných nití až k vinutí vlastních korálků. Dozvíte se vše potřebné k materiálu,technice a způsobu práce. S sebou nepotřebujete nic, všechny pomůcky, nářadí a materiál Vám budou v dílně k dispozici. Kurz je velmi individuální, k dispozici jsou tři hořáky s příslušenstvím.

Lektorka Mirka Švehlová

Čas: 10:00 - 17:00 hodin
Cena: 1 700 Kč
Vinuté perle – základní kurz na profi kahanu

Ne 19. 5.  

Vinutky pro pokročilé

Tento pokračovací kurz je určen pro nadšené začátečníky nebo pokročilé, kteří se chtějí zdokonalit v technice vinutí. Opakováním základů techniky vypilujete krásné tvary a zároveň pokročíte dál , k foukání do speciálních trubiček pro duté perličky nebo ukázkám dalších možností dekorování perel.Dozvíte se vše potřebné k materiálu, nákupu pomůcek a způsobu práce. S sebou nepotřebujete nic, všechny pomůcky, nářadí a materiál Vám budou v dílně k dispozici.

OBSAZENO

Lektorka Mirka Švehlová

Čas: 10:00 - 17:00 hodin
Cena: 1 700 Kč
Vinutky pro pokročilé

Po 20. 5.  

Točení pro začátečníky

 Točení na kruhu zažívá novou renesanci a zájem.Tak jsme Vám připravili malé nahlédnutí do tohoto krásného řemeslného oboru. Dílna disponuje čtyřmi točířskými místy, tak je kurz  určen pouze pro malou skupinku, aby byl zaručen individuální přístup a pomoc pro každého, kdo se rozhodne sednout za hrnčířský kruh.
Ve třech schůzkách získáte možnost naučit se centrování hlíny a první začátečnické krůčky v točení,obtáčení a úpravy polotovaru a v poslední lekci glazování Vašich výrobků základními glazurami.Kurz je rozdělen na dvě lekce točení a úpravy a jednu lekci základů glazování. Je také vhodnou příležitostí pro ty, co už točí a chtějí se posunout dál. Další lekce bude 27.5. a 10.6.2024
Maximální počet účastníků: 3
OBSAZENO
 

 

Čas: 17:30 - 20:00 hodin
Cena: 2 200 Kč celkem
Točení pro začátečníky

Čt 23. 5.  

Šperčíky na léto

Magie prolínání vrstev vzácných kovů je neopakovatelná a někdy nevyzpytatelná při výpalu. Budeme pracovat se speciálním dichroickým sklem, původně určeným na pláště raketoplánu a k tomu na kombinaci barevné Bullseye sklo. Vyrobíte si nejméně dvě sady barevných  šperků . Poradíme Vám , kde nakoupit komponenty pro zkompletování. Tentokrát popustíme uzdu fantazii a zkusíme rozzářené letní barvy a necháme se inspirovat  náladou přicházejících prázdnin. Každý kousek bude originál do Vaší sbírky. Na léto musíme zářit. Můžete si vyrobit soupravu naušnice, prsten, přívěsek,brož nebo třeba jen celou sbírků broží.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 950 Kč
Šperčíky na léto

St 29. 5.  

Jarní lampy ze skla

V kurzu si vyrobíme a sestavíme krásnou skleněnou lampu. Projdeme celou techniku fusingu – od řezání skla, probarvování skleněnou fritou, vlepování kovových drátů, malba speciálními glassline tužkami až k samotnému výpalu. Po následném spečení skla ve fusingové peci si domů odnesete  barevnou lampu vhodnou do interiéru i na zahradu. Každý účastník má k dispozici jednu desku do pece 40×40 cm a všechny materiály a pomůcky potřebné k práci.

Jako bonus si můžete vyrobit dva talířky na svíčku.
Kurz je vhodný i pro začátečníky nebo zdatnější děti.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 990 Kč
 Jarní lampy ze skla

ČERVEN
St 5. 6.  

Smaltované hrníčky na léto

Letní Smaltissimo, kurz vyuky smaltovacích technik, kde si můžete vyrobit odolné smaltované kousky na doma i do přírody, na čaj či kávu. Naučíme vás smaltovat tekutými glazurami, dekorovat sgrafito technikou a malovat smaltovacími vodovkami. K dispozici budou  polotovary k tvorbě – tradiční hrnek a hrníček na kávu, nebo smaltovaná tabulka, která se dá použít do obrazu. Bonusem je tvorba šperku z měděného výseku.
Techniku zvládnou i začátečníci nebo rodiče s dětmi. Výrobky si po kurzu odnesete ihned domů.

Kurz je akreditován MŠMT.

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 980 Kč
Smaltované hrníčky na léto

Čt 6. 6.  

Akvarelový kurz pro začátečníky

Rozhodli jsme se doplnit nabídku akvarelových kurzů  o novinku s německou lektorkou Kristina Stangl, která se této technice věnuje již mnoho let. Náš akvarelový kurz je vhodný pro začátečníky i ty, co již nějaké lekce absolvovali. Vyzkoušíte si opět různé techniky akvarelu přes základní rozcvičku vodové malby až k profesionálnímu materiálu. Lektorka Vás seznámí se základními technikami , pomůckami a způsobem práce v akvarelovými vodovkami a štětci. Pro tento druhý kurz jsme zvolili téma květiny. Pokud máte oblíbenou květinu, která zrovna kvete můžete vzít s sebou pro inspiraci. My pro Vás budeme mít nachystanou kytici letních květin na výběr pro malbu. Domů si odnesete několik akvarelových obrázků a paspartu do které zarámujete nejhezčí z nich.
Kurz je vhodný i pro rodiče se zdatným dítkem a je veden v češtině.
 

 

 

Čas: 16:00 - 19:00 hodin
Cena: 1 050 Kč
 Akvarelový kurz pro začátečníky

So 15. 6.  

Víkendovka točení na kruhu

S novým prostorem jsme se rozhodli obnovit kurzy točení na kruhu a tak jsme Vám připravili víkendový kurz. Dílna disponuje čtyřmi točířskými místy a tak je určen pouze pro malou skupinku, aby byl zaručen individuální přístup a pomoc pro každého, kdo se rozhodne sednout za hrnčířský kruh.
Naučite se centrování hlíny a první začátečnické krůčky v točení,obtáčení a úpravy polotovaru. Máme pro Vás připravenou německou hlínu Witgert - jemnou kameninu.Kurz je rozdělen na základy točení, obtáčení, ukázku uchacení a dekorovaní engobami. Vaše výrobky po přežahu naglazujeme transparentní glazurou, pokud budete chtít,je možnost doplatit lekci barevného  glazování  ( 700,- Kč ). Náš kurz je  také vhodnou příležitostí pro ty, co už točí a chtějí se posunout dál. Kurz bude probíhat v sobotu v čase 10-17 hod a v neděli 16.6. 10-17 hod s přestávkou na oběd.
Maximální počet účastníků: 4 

 

Čas: 10:00 - 17:00 hodin
Cena: 4 200 Kč celkem
Víkendovka točení na kruhu

St 19. 6.  

Kyanotypie - kobaltový modrotisk

Kyanotypie – stará technika, která využívá fotocitlivosti železitých solí, vynalezená více než před sto lety. Naučíme Vás správnou přípravu chemické směsi, jak nanášet na různé podklady a jak dobře připravit polotovar pro osvit přírodnin, krajek, negativů apod.K dispozici budou kvalitní akvarelové papíry nebo šepsovaná plátna na Vaše experimenty.Na závěr workshopu můžete obrazy barevně dotvořit akvarelovými vodovkami.Kouzlem kyanotypie je výrazná sytá modrá barva v kombinaci s bílou prosvětlených přírodnin. Obrazy jsou netradičním dárkem a samotný postup okouzlí každého, kdo se do obrazů pustí, protože skrývá obrovské možnosti variant.

Nejlepší oraz je možno doplnit zakoupením pasparty.

Kurz je akreditován MŠMT. Trvání   180 min. 

Čas: 13:30 - 16:30 hodin
Cena: 900 Kč
Kyanotypie - kobaltový modrotisk