Kurzy a workshopy pro veřejnost

Počet účastníků na všech kurzech a workshopech je omezen, proto se prosím přihlaste předem a rezervujte si místo.
 
 
 

Přijďte si do ateliéru vybrat originální autorský designový dárek pro sebe nebo někoho blízkého. Máme otevřeno během všech kurzů a workshopů, vždy v úterý dopoledne a po telefonické domluvě i v jiném termínu.
 

Po 1. 11.  

Skleněný obraz - barvy přírody

Objednali jsme nové granuláty skla, lupínky,speciální glassline tužky na linky, různé barvy a zrnitost speciálních produktů pro fusing z Německa. To vše pro třpytivou krásu vašich návrhů. Nejprve trocha teorie a vzorování zkoušek barevných kombinací, práce na návrhu. Ve  druhé části kurzu práce na obraze do max. velikosti desky na výpal. Staří mistři malby neznali  fusing, vy však můžete jejich obrazy přenést do skla, nebo se inspirovat přírodou. Součástí obrazu bude i jeho skleněný rám.
Vhodné pro mírně pokročilé i pro zdatné začátečníky, max. 6 účastníků. 

 

 

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1 100 Kč
Skleněný obraz - barvy přírody

St 3. 11.  

Akvarelová peříčka a ptáčci – hostující kurz

Přijďte si vyzkoušet akvarelovou techniku "wet on wet" a naučte se malovat jemná, abstraktní i realistická peříčka a různé druhy ptáčků. Všechny materiály v ceně, vhodné pro úplné začátečníky i absolventy některého z předchozích akvarelových seminářů. Vyzkoušíme si i práci s maskovací kapalinou, techniku tahů a vrstvení akvarelu, k dispozici bude spousta předloh, námětů i postupů.

S sebou si vezměte pouze složku na hotové obrázky a oblečení, které snese občasný cákanec barvou ;)

Lektorka Sandra Überall Šilhanová, více info : www.sandesign.cz/ptacci/

 

 

 

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 620 Kč
Akvarelová peříčka a ptáčci – hostující kurz

Čt 4. 11.  

Šperky a drobnosti raku I.díl

Předmětem kurzu bude výroba  šperků a drobností z porcelánové hlíny a speciálního druhého výpalu technikou raku. Kurz je koncipován na dvě setkání. První večer se seznámíme s krásným tvárným materiálem - porcelánem a jeho možnostmi při pálení netradiční metodou raku ( pro tento materiál). Na ukázkách šperků či drobných plastik si předvedeme možnosti, jak s porcelanem pracovat, jak mu dát strukturu a plastičnost pro použití s glazurami raku. Připravíme několik šperků či drobných plastik. Na závěr výrobky začistíme a připravíme pro využití (dírky na zavěšení, priprava pro umístění sperkovych komponentů a pod.) a necháme schnout.  Vyrobit si můžete přívěšky,naušnice, brože, prstýnkové díly, korále nebo jiné drobnosti, které budou přežahnuty a nachystány na další dekorování. K dispozici bude cca. 1 kg hlíny na tvorbu.

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1250Kč
Šperky a drobnosti raku I.díl

Po 8. 11.  

Modrá mísa - II.

 V tomto druhém díle bude pokračovat na úpravách a dekorování vypáleného tvaru. K dispozici budete mít německé zlaté obtisky, které jsou určené na výpal při vysokých teplotách.Máme k dispozici jedinečnou a neopakovatelnou možnost tvorby ze sto let starého skla a zdobení obtisky se zlatými a platinovými prvky, které můžete mezi sebou kombinovat.. Do příběhu tohoto materiálu můžete otisknout svoji inspiraci a nápady.
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1 250 Kč za obě setkání
Modrá mísa - II.

Čt 11. 11.  

Šperky a drobnosti raku II.díl

Pro druhou část kurzu jsou již šperky přežahnuté, porcelán si tak zajistil základní pevnost. Pod vedením lektorky si zkontrolujte, zda Vaše šperky jsou připravené na glazovaní, nikde nemají nerovnosti nebo výstupky, případně ještě obrousime ostré hrany a vyhladíme smirkem. Poté začneme přemýšlet, jak budeme glazovat raku glazurami podle vzorníku a a dalších inspiraci.  Za chvíli po naglazovani je možné v pícce polotovary vypálit a čekat na zázrak, co oheň a hobliny s vaším šperkem vytvoří. Vždy je to překvapení. Šperk i drobnosti vyčistíme a poradíme Vám, jak výrobky zkompletovat. 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1250Kč cena za obě setkání
Šperky a drobnosti raku II.díl

Po 22. 11.  

Skleněná koláž I. - obraz

Neobvyklá technika, kterou jsme dovezli z kurzu v Italii. Koláž bude tvořena kombinací přenosu fotek na sklo a tradiční techniky fusingu. V prvním díle se budeme věnovat přípravě fotek. Základem je práce s černobílou fotkou, kterou přenesete pomocí speciální emulze na sklo. Fotku , kterou si donesete pod vedením lektorky dokážete přeměnit na obrázek, který bude nachystán na výpal v peci. pro obraz si můžete připravit více polotovarů ke kompozici.
Vhodné i pro zdatné začátečníky, max. 5 účastníků. 

 

 

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1 600 Kč za obě setkání

St 24. 11.  

Dekorační lampa

V kurzu si vyrobíme a sestavíme krásnou skleněnou lampu. Projdeme celou techniku fusingu – od řezání skla, probarvování skleněnou fritou, vlepování kovových drátů až k samotnému výpalu. Po následném spečení skla ve fusingové peci si domů odnesete podstavec a barevnou lampu vhodnou do interiéru i na zahradu. Každý účastník má k dispozici jednu desku do pece 40×40 cm a všechny materiály a pomůcky potřebné k práci. Lampa může být skvělým vánočním dárkem.

Jako bonus si můžete vyrobit dva talířky na svíčku.
Kurz je vhodný i pro začátečníky.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 900 Kč
 Dekorační lampa

So 27. 11.  (So 23. 10.)  

Vinuté perle – základní kurz na profi kahanu

Seznámíte se se základy vinutí perel na profesionálním sklářském kahanu; máme pro vás  novinku – hořák Minnor a pracovat s ním je velká pohoda. Technika starých českých mistrů se pro vás stane zábavnou tvůrčí hrou, která Vás vtáhne do skleněného snu. Individuální přístup je zaručen – max. počet čtyři účastníci. Pod vedením zkušené lektorky začnete od malých krůčků tahání skleněných nití až k vinutí vlastních korálků. Dozvíte se vše potřebné k materiálu,technice a způsobu práce. S sebou nepotřebujete nic, všechny pomůcky, nářadí a materiál Vám budou v dílně k dispozici.

Lektorka Mirka Švehlová

Čas: 10:00 - 17:00 hodin
Cena: 1 500 Kč
Vinuté perle – základní kurz na profi kahanu

Po 29. 11.  

Skleněná koláž II. - obraz

V této části kurzu  budeme pracovat na vlastní skleněné koláži. Na připravený formát obrazu doplníme pozadí pomocí barevných frit a přidáme vypálené díly s fotkami. Také je možné ještě namalovat detaily speciálními tužkami na sklo. Koláž skrývá mnoho vlastních variací barev a kompozice. Takto připravený obraz znovu vypálíme.

 

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1 600 Kč za obě setkání