Kurzy a workshopy pro veřejnost

Počet účastníků na všech kurzech a workshopech je omezen, proto se prosím přihlaste předem a rezervujte si místo.
 
 
 

Přijďte si do ateliéru vybrat originální autorský designový dárek pro sebe nebo někoho blízkého. Máme otevřeno během všech kurzů a workshopů, vždy v úterý dopoledne a po telefonické domluvě i v jiném termínu.
 

St 27. 9.  

Zrcadlo - odrazy ve skle

Užitný, ale výrazný kousek do každého interiéru. Třpyt ozdobného rámu zdůrazníme podkládáním nehořlavými materiály, nebo geometrickým vzorem vyskládaným ze skleněných tyčinek a pásků. Popřípadě můžete použít i barevná skla. Výsledný rozměr zrcadla určíme až při kompletaci , obdélník nebo čtverec max.  45x45 nebo 60x30 cm. V ceně je i kovový úchyt na zeď nebo podkladní deska.
Vhodné i pro začátečníky nebo pro děti s doprovodem.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1250 Kč
Zrcadlo - odrazy ve skle

So 30. 9.  

Individuální točení na kruhu

Ve spolupráci s lektorkou Lenkou, která má dlouholeté zkušenosti v keramické dílně, jsme Vám připravili malé nahlédnutí do točení keramiky. Kurz je určen pouze pro tři účastníky, aby byl zaručen individuální přístup a pomoc pro každého, kdo se rozhodne sednout za hrnčířský kruh.
Ve třech hodinách získáte možnost naučit se centrování hlíny a první začátečnické krůčky v točení. Kurz je vhodný i  pro ty, co už točí a chtějí se posunout dál.
Maximální počet účastníků: 3

 

Čas: 09:00 - 12:00 hodin
Cena: 1400 Kč
Individuální točení na kruhu

ŘÍJEN
St 4. 10.  

Kyanotypie - stínítko na lampu I.

Kyanotypie – stará technika, která využívá fotocitlivosti železitých solí, vynalezená více než před sto lety. Naučíme Vás správnou přípravu chemické směsi, jak nanášet na různé podklady a jak dobře připravit polotovar pro osvit přírodnin, krajek, negativů apod.K dispozici budou kvalitní akvarelové papíry, textilní vzorky a jiné základy na Vaše experimenty.Tuto speciální technologii jsme si jeli zdokonalit do Anglie, takže poznatky jsou čerstvé a připravené sdílet dál. V prvním díle budeme zkoušet různé přírodní materiály a rostliny s osvitem na několik podkladů. Domů si odnesete vzorky na papíru a první zkoušky na látce pro lampu. Nejlepší kousky můžeme zapaspartovat do obrázků.

Kurz je akreditován MŠMT. Trvání   180 min. 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 2000,- Kč za oba díly
Kyanotypie - stínítko na lampu I.

Čt 5. 10.  

Dekorování keramiky I.

Vzhledek k velkému zájmu ze strany začínajících keramiků jsme připravili
 zajímavý kurz, který Vás provede některými technikami dekorování keramického střepu, které později velmi dobře využijete při své práci .Během dvou podvečerů se seznámíme se základy dekorování keramiky - použití vosku na kožovatý výrobek, práce s egobami, využití sítotiskových šablon, vyzkoušíme zahraniční podglazurní obtisky. Na každou techniku dostanete od lektorky Lenky vytočené výrobky, připravené k dekorování.
 Na prvním setkání nás čeká kombinace vykrývacího vosku a engob na misce, engoby a podglazurní obtisky na hrnku. Kurz je vhodný i pro společné tvoření rodičů s dětmi.
 
Maximální počet účastníků: 6

 

 

Čas: 17:00 - 19:40 hodin
Cena: 1900 za obě lekce
 Dekorování keramiky I.

Ne 8. 10.  

Akvarelový kurz pro začátečníky i mírně pokročilé

Pořádáme spolu s lektorkou Alenou Svobodovou novinku v dílně - Akvarelový kurz pro začátečníky i ty, co již nějaké lekce absolvovali. Vyzkoušíte si různé techniky akvarelu s profesionálním materiálem a odnesete si obrázek, který si zaslouží zarámovat. Lektorka má bohatou praxi s vedením kurzů a říká :
" Nejsou lidé, kteří neumí malovat, jen ti, kterým nikdo neukázal, jak na to."

 

Čas: 10:00 - 13:00 hodin
Cena: 990,- Kč
 Akvarelový kurz pro začátečníky i mírně pokročilé

Čt 12. 10.  

Kyanotypie - stínítko na lampu II.

Ve druhém díle se již naplno budeme věnovat tvorbě stínítka. Nejprve si připravíte látku na osvit a potom Vás naučíme správnému postupu, jak vyrobit a zkompetovat lampu. Kdispozici bude veškerý materiál k výrobě stínítka - lněná látka, plastová folie na vyztužení, kovové kruhy na konstrukci lampy a ostatní pomocný materiál.

Kurz je akreditován MŠMT. Trvání   180 min. 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 2000,- Kč za oba díly
Kyanotypie - stínítko na lampu II.

So 14. 10.  

Vinutky, aneb skleněné perličky - kurz pro začátečníky

Seznámíte se se základy vinutí perel na profesionálním sklářském kahanu; máme pro vás  novinku – hořák Minnor a pracovat s ním je velká pohoda. Technika starých českých mistrů se pro vás stane zábavnou tvůrčí hrou, která Vás vtáhne do skleněného snu. Individuální přístup je zaručen – max. počet čtyři účastníci. Pod vedením zkušené lektorky začnete od malých krůčků tahání skleněných nití až k vinutí vlastních korálků. Dozvíte se vše potřebné k materiálu,technice a způsobu práce. S sebou nepotřebujete nic, všechny pomůcky, nářadí a materiál Vám budou v dílně k dispozici.

Lektorka Mirka Švehlová

Čas: 10:00 - 17:00 hodin
Cena: 1 700 Kč
Vinutky, aneb skleněné perličky - kurz pro začátečníky

Ne 15. 10.  

Vinutky aneb skleněné perličky pro pokročilé

 

Budete pokračovat ve zdokonalování techniky vinutí perel v dalším dni kurzu . Technika, kdy sklo teče jako med se pro vás stane zábavnou tvůrčí hrou, která Vás vtáhne do skleněného světa. Pod vedením zkušené lektorky procvičíte základy a postoupíte k výrobě kytiček přetahovaných dalším sklem, nebo zvolíte vlastní přístup k vinutí a technika Vám ukáže nové možnosti práce s dalšími materiály. K dispozici budou nitě,granuláty barevných skel avanturínu nebo stříbné folie.

Lektorka Mirka Švehlová

Čas: 10:00 - 17:00 hodin
Cena: 1 700 Kč
Vinutky aneb skleněné perličky pro pokročilé

Čt 19. 10.  

Dekorování keramiky II.

Ve druhé lekci budeme pokračovat v práci s již přežahnutými výrobky, kdy Vás lektorka naučí základům práce s glazurou, správné rozmíchání a nanášení tekutých glazur. Zároveň budou připraveny ještě dva nové polotovary pro vyzkoušení sítotiskových šablon a následné korování obrázků glazurami Mayco.
Maximální počet účastníků: 6
 
 
 
 
 
 

 

 

Čas: 17:00 - 19:40 hodin
Cena: 1900 za obě lekce
 Dekorování keramiky II.