Kurzy a workshopy pro veřejnost

Počet účastníků na všech kurzech a workshopech je omezen, proto se prosím přihlaste předem a rezervujte si místo.
 
 
 

Přijďte si do ateliéru vybrat originální autorský designový dárek pro sebe nebo někoho blízkého. Máme otevřeno během všech kurzů a workshopů, vždy v úterý dopoledne a po telefonické domluvě i v jiném termínu.
 

Čt 27. 1.  

Malováno sklem - obraz

Objednali jsme nové barevné pudry na sklo, speciální medium pro tuto techniku  z Německa. Není to malba, ale skoro akvarel jen zpracovaný na skle. To vše pro třpytivou krásu vašich obrazů. Nejprve trocha teorie a vzorování zkoušek barevných kombinací, práce na návrhu. Obraz včetně rámu bude mít velikost do max.rozměru desky na výpal ( cca. 40x40 cm). Monet neznal fusing, vy však můžete jeho obrazy přenést do skla.
Vhodné i pro zdatné začátečníky, max. 5 účastníků. 

 

 

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1 000 Kč
Malováno sklem - obraz

ÚNOR
Čt 10. 2.  

Šperky s použitím dichroického skla

Magie prolínání vrstev vzácných kovů je neopakovatelná a někdy nevyzpytatelná při výpalu. Budeme pracovat se speciálním sklem, původně na pláště raketoplánu a k tomu na kombinaci Bullseye sklo. Vyrobíte si nejméně dvě sady šperků - prsten,přívěsek a naušnice  - to bude sada. Poradíme Vám , kde nakoupit komponenty pro zkompletování. Tentokrát popustíme uzdu fantazii a zkusíme otvory a zacelené pukliny. Každý kousek bude originál do Vaší sbírky. V únoru musíme zářit! 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 830 Kč
Šperky s použitím dichroického skla

Čt 17. 2.  

Květinová mísa

Kombinace lehání floatového skla a barevných pigmentů na kovových formách do tvarů květin. Naučíme vás správně štípat a řezat sklo do požadovaných tvarů tak, aby tvořily okvětní lístky květin. Vše zasypeme barevnými pudry kompatibilními s čirým sklem. Po výpalu budete překvapeni odlesky štípaných hran ve skle.
Kurz je pokračováním začátečnických lekcí, je vhodný i pro rodiče a větší děti.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 900 Kč
Květinová mísa

Po 21. 2.  

Mísa organic II.

Pro velký úspěch jsme rozhodli opakovat tento kurz. Znovu se ponoříme do organických tvarů a kombinací barev. Mísa a její tvar může být zcela dle Vaší fantazie - list, květina, lastura apod. Základní podklad budeme tvořit ze žáruvzdorného materiálu, nebo za využití kovových forem. Ze silného skla si navrhnete základní tvar a my Vás naučíme řezat,lámat sklo a vše o technice fusingu plochého skla. Na zdobení budeme používat skleněné frity, pudry a bublinové tužky.

Kurz je vhodný i pro začátečníky. 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 850 Kč
Mísa organic II.

Po 28. 2.  

Kočky a andělé

Na tomto kurzu si můžete vyrobit krásnou dekoraci - kočičí svícen nebo andělský, nebo jiný dle Vaší fantazie. Svícny patří k tradiční ozdobě zimního stolu. Čiré sklo ozdobíme drobnými barevnými kousky na křídlech, k dispozici bude i pár platinových nebo zlatých plátků pro větší lesk. Fantazii stvoření anděla či kočky se meze nekladou. Nejprve vypálíme základní tvar a podstavec, ve druhém výpalu ohneme do požadovaného tvaru. V ceně kurzu jsou dva menší  nebo jeden velký svícen

.
Vhodné i pro zdatné začátečníky, max. 6 účastníků. 

 

 

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1 100 Kč
Kočky a andělé

BŘEZEN
St 2. 3.  

Drobnosti RAKU I.díl

Předmětem kurzu bude výroba  šperků a drobností z porcelánové hlíny a speciálního druhého výpalu technikou raku. Kurz je koncipován na tři setkání. První večer se seznámíme s krásným tvárným materiálem - porcelánem a jeho možnostmi při pálení netradiční metodou raku ( pro tento materiál). Na ukázkách šperků či drobných plastik si předvedeme možnosti, jak s porcelanem pracovat, jak mu dát strukturu a plastičnost pro použití s glazurami raku. Připravíme několik šperků či drobných plastik. Na závěr výrobky začistíme a připravíme pro využití (dírky na zavěšení, priprava pro umístění sperkovych komponentů a pod.) a necháme schnout.  Vyrobit si můžete přívěšky,naušnice, brože, prstýnkové díly, korále nebo jiné drobnosti, které budou přežahnuty a nachystány na další dekorování. 

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1600Kč celý kurz
Drobnosti RAKU I.díl

St 9. 3.  

Drobnosti RAKU II.díl

Pro druhou část kurzu jsou již šperky přežahnuté, porcelán si tak zajistil základní pevnost. Pod vedením lektorky si zkontrolujte, zda Vaše šperky jsou připravené na glazovaní, nikde nemají nerovnosti nebo výstupky, případně ještě obrousime ostré hrany a vyhladíme smirkem. Tuto část kurzu nelze přeskočit,aby výrobky byly dokonalých tvarů. Jako bonus dostanete od nás porcelánový odlitý polotovar ( misku,šálek) pro vyzkoušení dalších glazur.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1600Kč celý kurz
Drobnosti RAKU II.díl

Po 14. 3.  

Závěsy do oken

Drobnosti pro dobrou náladu – jak při relaxační tvorbě, tak při každodenním pohledu z okna. Technika vyskládávání střípků i sypání barevnými pudry není složitá, a tak si to můžou vyzkoušet i děti. Háček na zavěšení zapečeme přímo každého kousku. Můžeme se však rozhodnout, že závěs upevnime na stojan. Naučíme Vás, jak vyskládat kruhový disk a ozdobit ho dle možností fusingového výpalu.

K zakoupení bude kovová konstrukce na zavěšení v několika variantách v cenovém rozpětí 200,- až 350,- Kč

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 850 Kč
Závěsy do oken

St 16. 3.  

Drobnosti RAKU III.díl

V závěrečném díle kurzu se budeme věnovat glazování výrobků speciálními glazurami, které jsou určeny pro RAKU výpal. K dispozici bude celá škála barev, pro Vaše polotovary. Následovat bude samotný výpal, na který se všichni těšíme, protože výrobky po vyndání z pece hodíme do hořících pilin a tím celý proces dokončíme. Po vychladnutí už jen umyjeme od popela a můžeme se těšit z krásné práce.

S sebou potřebujete jen dobrou náladu, vše ostatní zajistíme my.

Kurz je vhodný i pro začátečníky.

 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1600 Kč celý kurz
Drobnosti RAKU III.díl

St 30. 3.  

Jarní misky

Ojediněle nabízíme kurz tvorby misek, které budou ohýbány přes formy. Jedná se o práci při dvou výpalech skla tak, abyste dosáhli křehkých tvarů vzdušných misek. První  setkání bude věnováno postupnému vrstvení skla s malbou do mezivrstev, kdy misky budou vypáleny v základním tvaru. Druhý výpal - ohnutí přes vysoké formy provedeme sami. V kurzu bude možno pokračovat druhým dílem na nových tvarech. Vždy si vyrobíte jednu větší a jednu menší misku.

Kurz je vhodný i pro začátečníky.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1 150 Kč
Jarní misky