Kurzy a workshopy pro veřejnost

Počet účastníků na všech kurzech a workshopech je omezen, proto se prosím přihlaste předem a rezervujte si místo.
 
 
 

Přijďte si do ateliéru vybrat originální autorský designový dárek pro sebe nebo někoho blízkého. Máme otevřeno během všech kurzů a workshopů, vždy v úterý dopoledne a po telefonické domluvě i v jiném termínu.
 

Čt 23. 9.  

Krajková italská mísa

Pro jednou se tento podzim vracíme k italskému sklu. V tomto ojedinělém kurzu si vytvoříte kulatou děravou mísu z čirého italského skla. Základní tvar můžete ozdobit barevnými millefiorami. Při druhém výpalu Vám sklo podložíme na kovovu formu tak,aby jste měli mísu nebo talíř na svoje dobroty.

Kurz je vhodný pro lehce pokročilé,budeme hodně řezat, lámat a lepit.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 950 Kč
Krajková italská mísa

Čt 30. 9.  

Podzimní louka - skleněný tác

Často nám doma chybí tác na štrůdl nebo jiné cukrovinky a my jsme se rozhodli zařadit tento zajímavý barevný kurz.

K dispozici budou speciální tužky, kterými se báječně kreslí tráva nebo kontury listů. Všechno doplníme barevnými sklíčky na květiny nebo krajinu. K dispozici budou všechny pomůcky a také všechny komponenty pro tvorbu ( jako podkladní sibral pro dosažení reliefního tvaru).

Kurz je vhodný pro začítečníky nebo i rodiče s dětmi.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 780 Kč
Podzimní louka - skleněný tác

ŘÍJEN
St 6. 10.  

Porcelán White – křehký sen I.

V prvním díle White se budete zabývat modelováním z  bílého porcelánu. Lektorka vás naučí správné technice práce s tímto materiálem a ukáže různá specifika. K dispozici budete mít cca. 1,8 kg porcelánové hlíny, sádrové formy na sušení modelů a všechny ostatní keramické pomůcky. Vaší fantazii se meze nekladou, můžete si vyrobit misky, talíře nebo podnosy do interiéru a ze zbylé hmoty malé šperky. Kurz je určen pro mírně pokročilé keramiky. 

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 2 450 Kč za všechny tři části
Porcelán White – křehký sen I.

Po 11. 10.  

Proplétaná mísa - křišťálové sklo

Oblíbená technika pro začátečníky v našem ateliéru. Naučíte se správně řezat sklo, používat základní pomůcky, seznámíte se se základy postupu při výpalech fusingového skla do obdélníkových forem s využitím skel různých tlouštěk a vyrobíte si vlastní křišťálový reliéf na obdélníkovou nebo čtvercovou mísu, popřípadě tác pro vaše stolování. Naučíte se řezání, řezání a řezání, které je základním pilířem práce s plochým sklem. Budete pracovat s pevným základem na který budete vrstvit sklo, nebo se pustíte do mísy složené z proužků proplétaného skla.
Techniku zvládnou i úplní začátečníci nebo rodiče s dětmi.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 700 Kč
Proplétaná mísa - křišťálové sklo

St 13. 10.  

Porcelán White – křehký sen II

Ve druhém díle WHITE se budeme věnovat začišťování a dokončování tvaru a struktury suchého střepu Vašich polotovarů. Před prvním výpalem tak budou výrobky očištěny, zahlazeny a zapraveny  pro další práci. Celým procesem Vás provede naše zkušená lektorka. Kurz je určen pro mírně pokročilé keramiky.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 2 450 Kč za všechny tři části
Porcelán White – křehký sen II

St 20. 10.  

Porcelán White – křehký sen III

V posledním díle kurzu se budete věnovat finálním úpravám přepálených výrobků a glazování. Dozvíte se, jak správně postupovat při glazování a jaké postupy je třeba dodržovat před výpalem, aby se porcelán nekroutil. Glazovat se bude buď bezbarvou glazurou určenou na vysoký výpal, nebo barevnými americkými glazurami AMACO určenými na porcelán. Budete glazovat najednou všechny svoje vymodelované výrobky včetně šperků. Kurzem vás provede naše lektorka Světlana. Kurz je určen pro mírně pokročilé keramiky.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 2 450 Kč za všechny tři části
Porcelán  White – křehký sen III

Čt 21. 10.  

Zrcadlo - skleněné odlesky

Užitný, ale výrazný kousek do každého interiéru. Třpyt ozdobného rámu zdůrazníme podkládáním nehořlavými materiály, nebo geometrickým vzorem vyskládaným ze skleněných tyčinek a pásků. Popřípadě můžete použít i barevná skla. Výsledný rozměr zrcadla určíme až při kompletaci , obdélník nebo čtverec max.  45x45 nebo 60x30 cm. V ceně je i kovový úchyt na zeď.
Vhodné i pro začátečníky nebo pro děti s doprovodem.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 900 Kč
Zrcadlo - skleněné odlesky

Po 25. 10.  

Modrá mísa - I.

Máme k dispozici jedinečnou a neopakovatelnou možnost tvorby ze sto let starého skla, které krásně teče. Do příběhu tohoto materiálu můžete otisknout svoji inspiraci a nápady. Naučíte se pracovat se silnostěnným sklem a žáruvzdorným papírem sibral, který po výpalu vytvoří reliéf, který si sami navrhnete. Velikost objektu je dána velikostí desky cca. 40x40 cm. V případě, že bude potřeba další tvarování, je možný i druhý výpal (v ceně kurzu). K dispozici bude sklo na dvě menší mísy nebo jednu velkou a k tomu drobnosti.

Kurz se skládá ze dvou dílů. 
Kurz je vhodný pro mírně pokročilé.

Čas: 17:00 - 20:00 hodin
Cena: 1 250 Kč za obě setkání
Modrá mísa - I.